Kate Zetta, 44 let - stomička

11.10.2020

První moje zkušenost se stomií byla v roce 2018, kdy mi byl diagnostikován karcinom v tlustém střevě (asi 5 cm od konečníku).

V průběhu léčby proběhlo ozařování, chemoterapie a po následném vyoperování nádoru mi byla zavedena na 3 měsíce ileostomie. Po zanoření jsem měla veliké problémy. Za prvé s udržením stolice, za druhé i hrozné bolesti. Tím, že byl popálen zbytek tlustého střeva a tkáň byla zjizvená, mi vznikla píštěl.

Tento rok 2020, po pravidelné kontrole na CT, mi byla zjištěna metastáze do jater. Naštěstí šel nádor vyoperovat a po domluvě s lékařem mi byla vrácena stomie tentokrát z tlustého střeva. Nejen z důvodu píštěle, ale i z důvodu zjizvené tkáně u konečníku. Momentálně procházím cykly chemoterapie.

Jelikož je doba pandemie, nemohu už dále riskovat bližší kontakt s lidmi. Z tohoto důvodu jsem se rozhodla malovat putovní kamínky. Tato moje tvorba začala oslovovat lidi podobně postižené, místo osobních kontaktů :-). Nejvíce jsem těchto malovaných kamínků položila v prostorách Thomayerovi nemocnice. Vím, že lidé stejně postižení tyto kamínky vyhledávají (pro štěstí a pro radost).

Proto mě zaujala možnost přenést svou tvorbu na stomické pytlíky (lidem pro štěstí a pro radost).

© 2020 PytlíkART - projekt pacientské organizace České ILCO, z.s.. Všechna práva vyhrazena.
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!