Výstava PytlíkART

Výstava PytlíkART poprvé v Praze

České ILCO, z.s. zahájilo 5.10.2020 historicky první netradiční výstavu PytlíkART v Knihovně na Vinohradech. Putovní výstava má za cíl zvýšit povědomí veřejnosti o životě lidí s vývodem a ukazuje, že i se stomií se dá žít normální život.

Výstavou uměleckých děl na stomických pytlících spolu s příběhy jejich autorů nejen z řad stomiků ukazujeme veřejnosti, co je stomie a jak vypadá stomický sáček. Ředitelka Knihovny na Vinohradech Bc. Běla Uhlířová sdělila: "Výstava se mi moc líbí, je profesionálně udělaná. Pytlíky jsou malá umělecká díla. Výstavu bych určitě doporučila dál."

Výstava je naprosto unikátní. Ukazuje život se stomií z úhlu dosud nevídaného.

Autorka projektu Jitka Svobodová: "Chtěli jsme ukázat pytlíky, které používáme na střevní obsah, z jiného pohledu. Polidštit je, aby se lidé nebáli o nich mluvit nebo se jich dotknout. Je nutné si uvědomit, že vyprazdňování je přirozená lidská potřeba, někdo prdí do plíny, někdo do záchoda a my stomici prdíme do pytlíku. Ničím jiným se neodlišujeme, náš život je normální a můžeme dělat to, co chceme"

MUDr. Karel Tyrpekl (vedoucí spolku stomiků ILCO Cheb, chirurg nemocnice v Chebu) řekl po zhlédnutí výstavy: "Jsem nadšen a překvapen. Tak zajímavě udělanou výstavu jsem nečekal. Je to naprosto skvělé."

Výstava PytlíkART putuje od 17. listopadu 2020 do Chebu. Další zastávky naší unikátní výstavy sledujte na našem webu a FB.

Chcete výstavu vidět i ve Vašem městě? Ozvěte se nám. Do projektu se můžete zapojit vyzdobením pytlíku a sdílením svého příběhu. Těšíme se, že se k nám připojíte. 

© 2020 PytlíkART - projekt pacientské organizace České ILCO, z.s.. Všechna práva vyhrazena.
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!